Przebarwienia skóry to jedno z najczęstszych wyzwań estetycznych, z jakimi mierzą się moi pacjenci. Niezależnie od tego, czy są to plamy posłoneczne, melasma czy przebarwienia pozapalne, kluczem do ich skutecznej redukcji jest precyzyjne działanie na różnych poziomach skóry. W Face Flow Clinic opracowałam autorską terapię rozjaśniającą, łączącą nowoczesną technologię IPL lasera Alma z profesjonalnymi peelingami. To połączenie daje spektakularne efekty w wyrównywaniu kolorytu skóry i przywracaniu jej zdrowego wyglądu.
Jak działa terapia IPL?
Technologia IPL (Intense Pulsed Light) stosowana w naszym laserze to jeden z najskuteczniejszych sposobów na redukcję przebarwień. Światło emitowane podczas zabiegu jest pochłaniane przez melaninę – barwnik odpowiedzialny za ciemniejsze plamy na skórze. W efekcie dochodzi do stopniowego rozjaśniania przebarwień, a jednocześnie do stymulacji produkcji nowego kolagenu, co poprawia jakość skóry.
Sam IPL doskonale rozbija nagromadzoną melaninę, ale to właśnie peelingi przyspieszają usuwanie pigmentu i regenerację skóry. Synergia tych dwóch metod pozwala osiągnąć:
– bardziej jednolity koloryt,
– wygładzenie struktury skóry,
– redukcję rumienia i drobnych naczynek,
– lepsze napięcie i odświeżenie skóry.
Dlaczego wspieramy naszą terapię peelingami?
Aby maksymalnie zwiększyć skuteczność terapii, po sesjach IPL stosujemy indywidualnie dobrane peelingi chemiczne. Ich zadaniem jest złuszczenie martwego naskórka, pobudzenie skóry do odnowy i przyspieszenie eliminacji przebarwień. W zależności od potrzeb pacjenta wykorzystujemy peelingi na bazie:
– kwasu trójchlorooctowego (TCA) – działa w głębszych warstwach skóry, skutecznie niwelując przebarwienia i stymulując produkcję nowego kolagenu,
– kwasu azelainowego – idealny do skóry wrażliwej i z problemem przebarwień pozapalnych,
– kwasu kojowego i fitowego – hamującego nadmierną produkcję melaniny, doskonałego w walce z melasm
Efekty naszej terapii możesz sprawdzić na załączonym zdjęciu.
Anna Białecka – Kosmetolog
Zdjęcia ukazują efekt zabiegu u konkretnego pacjenta. Efekt zabiegu może się różnić w zależności od indywidualnych cech pacjenta, liczby powtórzeń zabiegu, stosowania się pacjenta do zaleceń pozabiegowych oraz umiejętności i doświadczenia osoby przeprowadzającej zabieg.